Fecsketábor

Évekkel ezelott a Széchenyi István Gimnázium tantestületében megfogalmazódott a gondolat, hogy a négy- és hatosztályos gimnazisták számára még a hivatalos tanévnyitó elott ismerkedési napot szervez. Az iskolánkba érkezo tanulók új elvárásokkal találkoznak, új osztályközösségeket alkotnak, a beilleszkedés néha nehézségekkel jár. Az ismerkedési nap elsodleges célja, hogy oldja a diákok feszültségét, az új intézménnyel való találkozás kiváltotta szorongást. A szervezést Holpár Gabriella tanárno vállalta, az o irányításával dolgozta ki az intézmény – az új osztályok osztályfonökeinek közremuködésével – a nap programját.

Ezen a napon a tanulók eloször osztálytársaikkal és osztályfonökeikkel ismerkednek meg. Elsosorban az emberi tartalmak, tulajdonságok a fontosak, a tantárgyi és iskolai szabályokról és követelményekrol majd a tanítási napokon kapnak tájékoztatást a gyerekek.

A különbözo önismereti játékok után iskolánk rövid történetét hallgatják meg a tanulók, majd az iskola épületével, irodáival, különbözo helységeivel ismerkednek meg. Az irodában dolgozók elmondják, hogy milyen ügyekben lehet hozzájuk fordulni. A diákok tájékozódhatnak számukra fontos kérdésekrol: a könyvtár nyitvatartási rendjérol, a menza befizetésérol, a titkársági ügyintézésrol.

Az ebédszünetet követoen a Diákönkormányzat képviseloi játékos feladatokkal, programokkal fogadják az újoncokat. Az eseménydús program délután négy óra körül zárul.

A diákok beszámolói alapján a fecsketábor nagyon hasznos. Nemcsak azért, mert szórakoztató és ismeretszerzo nap, hanem azért is, mert tanulóink az elso tanítási naptól kezdve nagyobb magabiztossággal mozognak az új környezetükben; így az új elvárásoknak is jobban meg tudnak felelni.

Szentpáli Ágnes


[vissza]